Як зрозуміти, що ваших речей для бігу вже забагато?
Відчиняйте шафи, зараз будемо робити ревізію вашого бігового шмаття! Яка муха нас вкусила й чого це закортіло писати про надмірне споживання?

Нещодавно нам на очі потрапила новина: жінка з мексиканського плем'я тарахумара пробігла ультрамарафон у сандаліях із перероблених шин. Просто іншого взуття в Марії Лорени Рамірез немає. Пробігши 50 км без бігових кросівок, у традиційній спідниці, ця витривала пані зайняла перше місце.

Тож ми подумали: як мало насправді потрібно для успіху. Ми не закликаємо стрімголов кидати в смітник усі ваші речі, а лише пропонуємо подивитись на арсенал спорядження для бігу тверезо.

Скільки у вас пар кросівок для бігу? Якщо ви подумки швидко відповіли на це запитання, можете закривати статтю і йти далі у своїх справах. Якщо ж вам треба деякий час на підрахунок — ви в зоні ризику. Продовжимо, щоб оцінити масштаби надмірного споживання? Ось ще декілька запитань для самоперевірки:

Реєструючись на гонку, ви автоматично замовляєте футболку, навіть якщо у вас вже є ціла купа з попередніх змагань?

- Чи є у вас як мінімум десять предметів бігового одягу, які ви не надягали останній рік?
- Чи часто ви не можете знайти конкретну футболку чи шорти з-поміж інших, коли збираєтесь на тренування?
- Чи буває таке, що ви купуєте одяг для бігу потайки від близьких?

Якщо ви відповіли «так» хоча б на пару цих запитань, час передивитись (або почитати) «Бійцівський клуб» та «99 франків».

І, якщо ми вже заговорили про книги, рекомендуємо «Викинь мотлох із життя» Марі Кондо. Вона закликає читачів дивитись на все навколо й питати себе: «Чи приносить це мені радість?». Якщо так — залишаєте, а ні — заряджаєте в катапульту й відправляєте в космос.

Тепер подивимось на вашу полицю з гаджетами

Біг приваблює все більше людей. Ще років десять тому люди бігали з голови до ніг у бавовняному одязі й у кросівках якогось бренда із «великої трійки». Сьогодні в нас є все й навіть більше: компресійні шорти та панчохи, шкарпетки, спеціальні жилетки, рукавиці та шапки (о, навіть не згадуйте, скільки коштує зимова екіпіровка). Для вечірньої пробіжки ви надягаєте на голову налобний ліхтарик, берете з собою iPod та GPS. А взуття! «Яку пару надягти сьогодні? Чи, може, побігати в новеньких ортопедичних?».

Так, біг ускладнився (і подорожчав). Ми стали занадто покладатися на купу речей, що насправді не стосується того, ЧОМУ ми бігаємо.

Хто пам'ятає ті часи, коли не було джипіесів та айподів, а мобільний телефон був таким маленьким, що ви ледве відчували його? Чи любили ви біг менше, ніж зараз?

Хочемо ми визнавати це чи ні, більшість із нас грає на руку рекламодавцям і маркетологам.

Подивимося на годинник-GPS. Знаємо, ми зараз стоїмо на освяченій землі. Багато хто з нас хоче знати, як далеко просунувся, який був темп і підйом. Але, якщо ви не готуєтесь до змагань, а просто бігаєте для підтримки форми, ця інформація дійсно важлива? Не слід сприймати її настільки серйозно, наче від неї залежить зарплатня.

Не згодні? Тоді подумайте ось про що: як великі бігуни минулого змогли поставити свої рекорди. У них було трохи більше речей, ніж у Марії Лорени, але все ж небагато: пара кросівок, бавовняний одяг та секундомір. Дивовижно, справді? Як вони взагалі могли ходити, не кажучи про постановку рекордів? Уявіть собі, що могли б зробити Гордон Пірі або Яков Толстіков, якби у них були Garmin на зап'ястях!

Ми не хочемо продовжувати просторікувати. Ми хочемо кинути собі й вам виклик. Можливо, технічне спрощення бігу допоможе усунути деякі відволікаючі чинники й наблизять до духовних, медитативних аспектів бігу — аспектів, що роблять нас витривалішими спортсменами й більш свідомими людьми.