Чи утримуватись від сексу перед важливим забігом?
Футбольні тренери забороняють своїм підопічним займатись сексом напередодні гри.

«Women weaken legs» (від жінок слабшають ноги), — каже мудрий наставник боксера Роккі в однойменному фільмі.

То що ж робити нам, бігунам? Перед Нічним марафоном-фестом теж ні-ні? Давайте розбиратись.

Секс напередодні марафону… надає крила! Саме такий висновок зробили вчені Оксфордського університету. У дослідженні взяли участь 2000 бігунів, що змагались під час Лондонського марафону. Ті, що мали секс напередодні змагання, були в середньому на 5% швидші, ніж ті, хто утримався.

Дослідники із США вирішили дізнатись, як статевий акт за 12 годин до тренування впливає на аеробну потужність, імпульс кисню та індекс відносної серцевої діяльності. Одинадцять чоловіків бігали на біговій доріжці з максимальним навантаженням. Перший день — не маючи сексу напередодні, а другий — навпаки. Результати тестів показали, що показники залишилися незмінними. Однак! Інше дослідження показало, що у спортсменів, що мали секс за 2 години до змагань, відновлення протікає трохи повільніше.

Гарна новина для прекрасних пані: сексуальна активність може реально допомогти вам у боротьбі з болем у м'язах, вважає Баррі Комісарек, американський професор психології. Його дослідження показали, що сексуальне збудження у жінок дає сильний знеболюючий ефект. Він може тривати до 24 годин, якщо мова йде про біль у м'язах.

Ще декілька явних «плюшок» від найпрекраснішого заняття в світі (після бігу, звичайно):
— секс, як і будь-який інший вид кардіоактивності, покращує кровообіг;
— він не потребує від вас надмірних навантажень (хоча, хто знає), а слугує, скоріше, розминкою для тіла, розігріває м'язи.
— наша нервова система інтерпретує будь-які фізичні навантаження як стрес, тому під час сексу активується симпатичний відділ НС. Після того, як ви досягаєте оргазму, до роботи береться парасимпатичний відділ: наступає відчуття глибокої релаксації;
— після класного сексу ви отримуєте додаткову дозу ендорфінчиків, а з нею — міцний сон та віру в себе. Це запорука гарного забігу.

Існує міф, що під час сексу ми спалюємо купу калорій, але це не так. Всього 25–50 калорій. Ніби піднятись на другий поверх.

Картина, ніби вимальовується, висновок напрошується сам: «Кохаймося, бо ми того варті». Заждіть, але що ж про це думають самі бігуни?

Фанове «дослідження» серед 350 бігунів, яке провела нью-йоркська компанія Only Atoms, показало такі результати:

62,1% — за «нічне рандеву» перед гонкою;
Вони казали, що секс знімає напруження і хвилювання, допомагає їм спати або навіть є частиною їхнього «передмарафонського ритуалу переможця»

29% — категорично проти;

Бігуни поскаржились на те, що втіхи у ліжку відбирають забагато енергії, заважають зосередитись на змаганні. Чоловіки казали, що їм не хочеться втрачати тестостерон перед марафоном і вони краще утримаються, аби не ризикувати.

8,9% — нейтрально ставляться (не мали досвіду, щоб порівняти або сказали, що це залежить від обставин).

Як бачите, у кожного свої аргументи, що для них є істинними. Не варто недооцінювати психологічний аспект цього питання. Якщо бігун вважає, що секс напередодні забігу негативно вплине на результат, даємо голову на відсіч, так і буде.

І наостанок декілька порад:
1. Ви маєте бути розслаблені і, водночас, сконцентровані перед гонкою. Якщо секс допомагає вам у цьому — добре. Але якщо він у цей момент для вас, скоріше, рутинний обов'язок — поясніть коханій людині, що ви занадто схвильовані для того, що насолодитись процесом сповна. Вона зрозуміє.
2. Запроваджуйте правило: «Хто не має завтра бігти 42 км — той зверху!». Допоможе зберегти сили.
3. Жодних BDSM-штучок та чудес акробатики у спальні. ЖОДНИХ.
4. На потім також залиште презервативи та лубриканти не відомих для вас брендів.
5. Якщо ви холостякуєте, і раптом перед самим забігом вам, як сніг на голову, падає можливість запалити ніч… краще перенесіть її на інший день. Вам, скоріш за все, знадобиться багато часу на організацію і на все таке інше. Часу дорогоцінного сну, що на вагу золота перед змаганням.