Чому ти не ти, коли голодний?
Це відчуття точно вам знайоме. Ви прибігаєте додому зі школи, а обід ще не готовий. Ви вертаєтесь пізно з роботи, а у холодильнику миша повісилась і треба чапати до магазину, а потім годину стояти біля плити. Ви з друзями опівночі шукаєте ресторан, у якому ще працює кухня. Момент — і під сердите бурчання шлунку ви от-от перетворитесь на голодного демона.

Чому почуття голоду викликає бажання нагримати на когось або навіть від злості відкусити шмат від ближнього свого?

«Дідько! Де цей чортів стейк, що я замовив п'ять хвилин тому? Сервіс жахливий! Несіть книгу скарг!», — приблизно такий стандартний набір реплік голодного чоловіка доводиться слухати офіціанту в середньому раз на місяць. До речі, стейк середньої прожарки готується приблизно 10 хвилин.

Стан оскаженіння від голоду настільки зрозумілий всім, що Snickers взяли його за основу рекламних кампаній. То чому ж ми перетворюємось на демонів?

У науки є відповідь!

Що відбувається, коли ми якийсь час не їмо? Ви, бігуни, точно знаєте. У крові падає цукор, не вистачає глюкози, яку організм використовує як паливо. Гіпоглікемія — печальна проблема людей, хворих на діабет, однак навіть здорова людина може відчути на собі цей стан: прискорене серцебиття, втома, бліда шкіра, тремтіння, неспокій, пітливість і дратівливість.

Дослідження показало, що низький рівень цукру в крові прямо пов'язаний з агресією, адже мозок використовує глюкозу для самоконтролю. Інше — що це призводить до агресії у сім'ї, ще одне — що стає причиною негативної оцінки життєвих ситуацій.

Як приборкати демонів голоду?

Їжте продукти, що багаті на вуглеводи, але мають низький гликемічний індекс, швидко перетравлюються та повільно вивільняють глюкозу.
- каші: пластівці з висівок, вівсянка, пшоняна каша;
- напої: молоко, йогурт, соєві напої;
- фрукти: яблука, груші, апельсини;
- інше: курага, горіхи, насіння й бобові.

Страви мають також включати білок, щоб допомогти організму приборкати глюкозні гойдалки. Це пісне м'ясо, птиця, риба, сир з низьким вмістом жиру, яйця, тофу, знову горіхи та йогурт.

Їсти треба кожні 2-3 години, бажано брати з собою щось з переліку, коли ви виходите з дому.

У чорний список попадає кава (але куди ж без неї?) та алкогольні напої. Уникайте продуктів з високим глікемічним індексом: солодкі сухі сніданки, мінеральна вода, десерти і цукерки, мед, шоколадне молоко, соуси та кетчупи. Якщо треба швидко відновити сили, ви можете з'їсти щось із цього, аби підвищити цукор у короткостроковій перспективі. Але це виключення стосується тільки тих, чий раціон збалансований і включає продукти, багаті на вуглеводи, але з низьким глікемічним індексом.

Злість від голоду шкодить не тільки тобі, але і твоїм близьким. Тож харчуйся правильно, їж невеликими порціями, але часто, і не забувай покласти у сумку щось смачненьке та корисне перед тим, як вийти з дому. Peace!