Крафт і біг. Пиво — нове джерело суперсили бігуна
Beer for run, run for fun!

Beer Runners — новий тренд, який зародився у США і швидко завойовує прихильників по всьому світу. В Україні традиція ще не сформувалася, проте нашим бігунам-марафонцям варто знати, яка користь з хмільного напою.
Біжи, Девіде, біжи!

Всесвітній рух Beer Runners — це ініціатива американця Девіда Ейпріла, який у 2007 році у Фіштауні (район Філадельфії, США), започаткував клуб бігунів-аматорів під назвою Fishtown Beer Runners. Це була перша спільнота, де можна було об'єднати зовсім різні, здавалося б, хобі: разом із друзями чи однодумцями пробігти п'ятикілометровий крос, а потім усією компанією піти до бару та відновити сили, посмакувавши крафтовим пивом.

З тих пір Beer Runners збираються щочетверга і бігають від двох до п'яти кілометрів, навпростець до місцевого пабу, аби одразу після забігу втамувати спрагу крафтовим пивом. За кілька років перше відділення Beer Runners з'явилося в Іспанії. Філіали клубу знайшли своїх фанів також у Канаді, Австралії та Бразилії.
Чим пояснити тенденцію? Мабуть, тим, що приголомшливе зростання популярності бігу зробило його новим ефективним засобом соціалізації. Отже, біг і пиво стали тісно пов'язані між собою: проводяться тематичні забіги та заходи, відкриваються бігові клуби для шанувальників цього напою, і навіть магазини товарів для бігунів, де можна придбати кросівки та випити крафтового пива.
Деякі бігуни вирішили долучитися до справи та почали варити пиво власноруч для себе та своїх однодумців. Найвідоміші пивовари-спортсмени Ghost Runners Brewery з Ванкувера — започаткували свою справу кілька років тому. Засновники компанії Джеф Зейбель та Роб Зібелл любителі пробіжок та бровари-аматори.

Хлопці поставили собі за мету варити пиво спеціально для бігунів, тобто, пиво, яке б асоціювалося зі здоровим способом життя. Назва броварні — «Примарний бігун» нагадує про ейфорію бігуна, відчуття, знайоме багатьом шанувальникам бігу.
Більше того, усі назви сортів пива Ghost Runners Brewery так чи інакше асоціюються із бігом: IPA 5K і Hydration, стаут Negative Split, кельш Cross Country, вівсяний пейл-ель Pace Breaker, шотландський ель Recovery Ale.
Наука дає зелене світло

Останні результати досліджень європейських науковців переконують, що пиво та спорт можна поєднувати. І навіть потрібно, оскільки 1–2 келихи пива після серйозних фізичних навантажень дають організму багато користі. Дослідники стверджують, що пиво поновлює гідробаланс навіть краще, ніж сама вода.

Так, професор Мануель Гарсон із Університету Гранади переконує, що пиво краще втамовує спрагу, а завдяки вуглеводам, що містяться у напої, відновлюються втрачені під час фізичних вправ калорії.

Під час досліду студенти професора Гарсона піддавалися виснажливим фізичним навантаженням у спеку. Після них половині групи видавали по півлітра пива, а іншій половині стільки ж води. Із результатами дослідження професор ознайомив бажаючих на прес-конференції, сидячи під транспарантом «Пиво, спорт, здоров'я». За словами дослідника, у тих, хто знімав напругу, попиваючи пиво, водний баланс організму відновлювався краще. Також він додав, що давно пропонує професійним спортсменам пити пиво після тренувань.
Більше того, вчені наполягають на вживанні саме крафтового пива, оскільки, на відміну від пива, яке виробляється у промислових масштабах, сутність крафтових марок полягає саме у використанні виключно натуральних інгредієнтів та застосуванні технологій, які роблять пиво справді живим напоєм.

Іншими словами, все те, чим корисне пиво вітаміни групи В, рослинні волокна, що понижують рівень холестерину в організмі, понад 40 мікроелементів (від магнію та калію до кремнію та заліза), котрі роблять міцнішими кістки, а також природні антиоксиданти, що містяться у хмелі та захищають організм від канцерогенів все це зберігає свої властивості, бо виробники крафтового пива не «вбивають» напій консервантами і не приносять у жертву якість на догоду прибуткам.
Новий формат «Біг і пиво» в Україні

Тренди розповсюджуються блискавично. Тож цього літа можемо скуштувати крафтового пива одразу після легендарного бігового заходу — Нічного марафону - фесту!

Учасники та гості марафону матимуть чудову нагоду під музику зустріти схід сонця над Київським морем, відновити сили за келихом крафтового пива та нагородити себе соковитим бургером з апетитною скоринкою. Саме те, чого прагне душа бігуна!

Забіг відбудеться на Набережній Київського моря у Вишгороді 24 червня 2017 року. Дізнавайтеся більше та реєструйтеся за посиланням.